Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stáří - Nauka už není ohrožena

Necelý měsíc před svým odchodem nadiktoval guru Josef snad poslední svůj článek k situaci v Nauce a Obci. Záhy po jeho odchodu byl článek před pěti lety pro jistou kontraverzi, snad z důvodu uvedení plného jména a příjmení dotyčné osoby, z jeho oficiálních stránek stažen. Z podnětu, který přišel nečekaně z prostoru, jej nyní znovu dáváme k dispozici, aby tento Josefův poslední boj nebyl zapomenut.

 

"Nevím, čím jsem si zasloužil dočkat se doby, kdy budu tak moc nemohoucí. Nevím ovšem, jestli všichni ti, co dosahují takový věk, mají podobné potíže. Možná, že nyní to je záležitost důležitostí Nového věku.Tělo už nechce nebo nemůže sloužit, ale já nemohu ještě umřít. Proč? A vím, že jsou lidé, kteří by byli rádi, kdybych zemřel. To mně ve vší nahotě ukázal totiž pohřeb J.T.

Už celá desetiletí jezdil se mnou J.T. na schůzky mystiků, které jsem pořádal. Nyní zemřel - jinou příčinu vidí lékaři a jinou vidím já. Jezdil se mnou s velkým zápalem, ale proč, v tom je ta záhada. Jsem přece žák Květoslava Minaříka a hlásil jsem se vždy jako jeho pokračovatel a jsem jím stále, ovšem nyní už obdařen vícero zasvěceními. Kdežto J.T. se nikdy nedokázal zbavit svých názorů, polokřesťanských se svými speciálními přídavky, jen využíval situaci, aby si přihřál svoji polívčičku, místo aby svoje zmatené názory vyčistil. On ctil posvátná místa, mluvil o faráříčcích, kteří pro něho byli vzory a nějaký buddhismus, ať už mahajána nebo vadžrajána, mu byl na hony daleko a čekal na svoji příležitost.

Kolik pak lidí dosáhne takový věk, jako jsem dosáhl já a je uznávaným guruem? Chtěl na mne, abych jej jmenoval svým nástupcem, to byl ovšem velký omyl, že by k tomu mohlo dojít. A tak místo, aby anuloval svoji zbytnělou osobnost, zvětšoval na mne svoje požadavky, byť tím prokazoval, že byl hodně nerozumný. Přestože věděl, jak vážně je nemocen, pokračoval ve svém nátlaku a začal používat proti mně formu násilí, protože si usmyslel, že tím mým pokračovatelem bude. Začal být na mně velice drzý a zlý a tady už já jsem mohl spoléhat, že mě ochrání jenom vyšší moc.

Nakonec použil proti mně způsob, který byl velmi nebezpečný - začal o mně psát nestydaté články a vytvářet tvrdé mentální nátlaky. On nevěděl, jak s nebezpečnou zbraní si hraje. Jsem přeci Vadžradhára, a tak přímou možnost mé likvidace nemohl najít. Já jsem sice cítil jeho nebezpečný nátlak, avšak věděl jsem, že to byl nátlak zezadu a že se ode mne jednoduše odrazil a jeho zasáhl trojnásobnou silou. Dočkal se tudíž velké slávy, ale na pohřbu.

Každý vidíme příčinu jeho smrti dle svých možností a schopností. Přestal jsem mít živého nepřítele a můj život se vyvíjí v posledních fázích již neohrožen. Předpokládám, že teď už budu moci v klidu, neohrožován, zemřít. Chystám se na přenesení vadžrajány do Nového věku Višnuova, tak jako přenesl mahajánu Květoslav. Je zde na zemi více lidí, kteří velmi dobře pracují a snaží se a mají tudíž předpoklad přejít i do Nového věku se mnou a s Květoslavem. Tyto události už nejsou daleko. Je to termín Mayského kódu, kdy skončí kvalita dosud vládnoucí a nastoupí vláda kvality Višnuovy. Mnoho se změní a mnoho lidí neschopných a slabých odpadne. To se ukáže dobou, kdy dojde ke krytí os Sagittaria a Mléčné dráhy."

 

Josef Studený                  V Nemojově, 1.11.2011, 14:37 hod.

 

P.S.: Jak mně osobně Josef sdělil, J.T. v zásvětí dopadl velmi zle.  Robert

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Otazka

(Pavel , 17. 10. 2017 7:46)

Sice opožděně, ale pokusím se odpovědět... Přenesení nauky je pro každého gurua velká výzva. Tím spíše, pokud se přechází z jednoho věku do druhého, jako tomu bylo v tomto případě.
Dle mého úsudku, musí guru tuto nauku upevnit v prostoru (sférách), a nejlépe v živých lidech,aby mohla být tlumocena pro ty, kteří jsou připraveni... Ono je těžké nauku realizovat i pod vedením zkušeným guruem, natož bez něho. To vidíme Milarepa a Marpa...
Pokud jde o nauku vysokou, je guru prakticky až na výjimky nezbytný... Mezi žákem a guruem je niterne pouto, a guru do jisté míry řeší i vnitřně žákovi problémy. Pokud někdo gurua zradí, či proti němu udělá něco špatného, nebude se mu dařit, i kdyby odešel jinam. Nejprve to musí urovnat. Ohledně druhé části otázky :upřímně a dobře praktikují lidé, jsou propojeni s guruem, a celou toto linií. Proto v době tohoto předělu věků, se zařadí po bok Mistrů dle kvalit, protože nejprve se předěl upevní v říši příčin, a pak za někdy dlouhou dobu ve světě fyzickém...
Tam dojde a i došlo k rozdělení i spojení lidí dle kvalit, a pokud někdo nenavazal včas, už to bude složité až nemožné... V době internetu a prehlceni informacemi, lidé přesto tapaji, neví co mají dělat, a hledají to v nesmyslných naukach které slibují to,co nemohou či ani nechtějí splnit... A pak jsou lidé, kteří vědí kudy cesta vede, a čemu se vyhnout. A to bych řekl je to přejít s Josefem a Kvetoslavem do nového věku... Aspoň v kostce jak to chápu já... Nějaky portál kterým by všichni přešli nečekejte :-D

Re: Re: Otazka

(Robert, 20. 10. 2017 13:34)

Dobrý de, Pavle.
Díky za dva výborné příspěvky, já k tomu jen chci avízovat, že při jejich celkovém počtu 276 se již na stránkách poněkud ztratil přehled, a tak projdu vlákna od počátku a s ohledem na kvalitu obsahu zredukuji jejich počet, za což se případně přispěvatelům předem omlouvám.
S pozdravem Robert